Krievi nāk!

Katru reizi, tuvojoties vēlēšanām, ar Latvijas sabiedrību notiek kaut kas dīvains. Pat it kā pavisam racionāli cilvēki piepeši sāk runāt tiešām dīvainas lietas: lūk, latvieši savā starpā kašķējoties, uz vēlēšanām nemaz neejot vai arī izbārstot savas balsis pa visādām savstarpēji naidīgām partijām, bet krievi aizejot visi kā viens un vienoti nobalsojot par Latvijas Nīdēju Krievu Partiju (oficiāli pazīstama kā apvienība „Saskaņas centrs“). Parasti šiem saukļiem seko aicinājums balsot par tādu un tādu partiju, kas stāsies pretī Latvijas Nīdēju Krievu Partijai, taču, ja tomēr attiecīgā partija simpātiska nešķiet, visviens jāiet balsot par kādu latviešu partiju, citādi visi krievi aizies, nobalsos, un tad — un tad tik sāksies.

Tas tik tiešām ir ievērības cienīgs apgalvojums, taču parasti to sīkāk neviens neapspriež — visi pamāj ar galvu un atzīst to par pašsaprotamu faktu: kā nu ne, krievi tik tiešām ir vienoti savā naidā pret Latviju, mēs vispār vadām savas pēdējās dieniņas. Bet velti! Šis nu reiz ir apgalvojums, ko var pārbaudīt ar pavisam konkrētiem skaitļiem. Tad nu apskatīsimies, cik dziļi savus taustekļus laidusi baismā krievu sazvērestība.

Paskatīsimies uz pēdējo vēlēšanu rezultātiem — 9. Saeimas vēlēšanām, kas notika 2006. gada 7. oktobrī. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka 2007. gada 1. janvārī valstī dzīvoja 1850616 Latvijas pilsoņi, un var puslīdz droši pieņemt, ka dažu mēnešu laikā viņu skaits būtiski nemainījās un arī 7. oktobrī viņu faktiski bija tikpat. No šiem pilsoņiem 7. oktobrī 1448039 jeb 78,2% bija balsstiesīgi.

Diemžēl datus par balsstiesīgo iedzīvotāju nacionālo piederību Centrālā vēlēšanu komisija nav publicējusi, tādēļ nākas izlīdzēties ar pieņēmumu, ka sadalījums pa tautībām varētu būt puslīdz vienāds — 78,2% latviešu pilsoņu un 78,2% krievu pilsoņu ir balsstiesīgi. Nav īsti pamanīts, ka latviešiem un krieviem būtu stipri atšķirīga vecuma struktūra, tādēļ arī šis pieņēmums ir samērā ticams. Tā pati PMLP arī ziņo, ka 2007. gada janvārī starp Latvijas pilsoņiem bija 1345363 latvieši un 362902 krievi (vēl varētu arī piebilst, ka vēl arī bija 16575 ukraiņi un 30694 baltkrievi, kas, dievam žēl, lielā mērā gan ir pārkrievojušies, bet lai nu paliek). Ja pieturamies pie pieņēmuma par balsstiesīgo sadalījumu pa tautībām, tad sanāk, ka balsstiesīgi bija 1052074 latvieši un 283789 krievi. 9. Saeimas vēlēšanās par derīgām atzītas 907460 vēlēšanu zīmes.

Un kas tad sanāk? Ja visi balsstiesīgie krievi tik tiešām būtu aizgājuši un nobalsojuši par „Saskaņas centru“, SC vēlēšanās būtu dabūjis 31% balsu, uz pusi vairāk nekā „Tautas Partija“, uzvarētu ar tiešām pārliecinošu balsu pārākumu un mums jau sen viss būtu tad tik sācies. Bet kā iznāca? SC nespēja savākt ne pusi tik vienoto krievu vēlētāju balsu, aprobežojoties ar 130887 balsīm jeb 14,42%, daudz mazāk nekā vajadzētu būt. Vēl vairāk, sanāk traki neproporcionāli — uz 3,7 balsstiesīgajiem latviešiem sanāk viens balsstiesīgais krievs, tomēr uz katru balsotāju par SC sanāk 5,9 vēlētāji, kas balsojuši par kaut ko citu. Tātad liela daļa tik vienoto krievu pavisam vienoti uz vēlēšanām vai nu nav ieradušies, vai nav par SC balsojuši.

Vai arī — un te es atļaušos pēdējo pieņēmumu — liela daļa krievu Latviju nemaz tik ļoti nenīst.

18 Responses to “Krievi nāk!”


 1. 1 Džerijs aprīlis 23, 2009 pulkstenis 1:13 pm

  Liela daļa krievu vienkārši vēl pat nezina, ka tāda atsevišķa Latvija vispār ir.

 2. 2 cyxob aprīlis 23, 2009 pulkstenis 5:26 pm

  [blockquote]varētu būt puslīdz vienāds — 78,2% latviešu pilsoņu un 78,2% krievu pilsoņu ir balsstiesīgi[/blockquote]
  nu nezinu gan — latviešu % gan jau ir lielāks, bet citu mazāks.
  bet pati doma uz to pusi ir…

 3. 3 nuclearsecrets aprīlis 24, 2009 pulkstenis 3:03 am

  Cyxob — man atkal ir aizdomas, ka drīzāk otrādi, jauktajās ģimenēs dzimušos mēdz reģistrēt kā latviešus, pēc neatkarības atgūšanas daudzi zaļoksni krievu jaunieši un jaunavas taisni reproduktīvajā vecumā devās uz Krievzemi, tāpēc varētu būt, ka kopumā krievi ir mazliet vecāki un tātad arī balsstiesīgāki. Bet lieta jau ir tāda — ja visi krievi ir balsojuši par SC, tad desmit procenti (un daudz lielākai atšķirībai nevajadzētu būt) šurp vai turp lietu radikāli nemaina — balsstiesīgiem krieviem vajadzētu būt uz pusi mazāk, tas ir, lielākajai krievu daļai vajadzētu būt nepilngadīgiem. Nu, nav tā.

 4. 6 līdzjutējs jūlijs 28, 2009 pulkstenis 4:05 pm

  Un atnāca ar!

 5. 7 nuclearsecrets jūlijs 29, 2009 pulkstenis 3:27 am

  līdzjutēj, es jau gaidīju, kad kāds beidzot to pateiks 🙂 Bet vispār gluži nevar teikt, ka tagad nu būtu tā, ka krievi balsoja vienoti, bet latvieši savas balsis izbārstīja — kā vieni, tā otri nobalsoja par divām partijām. Tas, ka domes sastāvs puslīdz precīzi atspoguļo Rīgas nācionālo sastāvu, laikam tak nav nekas tik ļoti pārsteidzošs.

  Katrā ziņā es Saskaņas centram gribētu novēlēt veiksmi Saeimas vēlēšanās, jo pieredze rāda, ka tie, kas uzvar Rīgas domē, ļoti strauji zaudē savu popularitāti.

 6. 8 Kaste septembris 17, 2009 pulkstenis 10:23 pm

  Tagad vari uzcept rakstu “latvieši bēg” 😀

 7. 9 asdfg oktobris 14, 2009 pulkstenis 9:38 am

  latvieši bēg uz īriju 😀 ?

 8. 10 4uvaks12 februāris 23, 2010 pulkstenis 7:25 am

  Da juus galigi jobnuti? Vot blja pret krieviju ejiet, a pashi tgd risaa sezat, un kas vainigs? TIpa presidents kkads vai ne? Ja juus uz krieviju nedirstu, tad krievija jau sen palidzetu. A to blja varonji atradushies, pashi makam dzivot, krievija nav vajadziga. nu nu, dirst pa kreisi un seediet tgd savaa Latvijaa ar 100 ls menesii.

  P.S – Es no Krievijas, tad bishk dzivoju LV, tad stulbi tur bija, parvacos uz Iriju.

  • 11 līdzjutējs decembris 12, 2011 pulkstenis 5:12 pm

   Atbilde –> 4uvaks12 Februāris 23, 2010 plkst. 7:25 priekšpusdienā

   Šitos demagoģisko sviestu vari pataupīt nacionālšovinistiskajiem krievu saietiem pašapziņas celšanai. Uz latviešiem neiedarbojas, jo krievu propagandistiem netic.

 9. 12 Amia februāris 14, 2015 pulkstenis 9:27 am

  Tikai tagad apskatojos posta datumu 😀 2009

 10. 13 Krēsli marts 20, 2015 pulkstenis 5:28 pm

  Un amerikāņi nāk un lietuvieši un ķīnieši un visi citi zvēri 😀

 11. 16 stankis marts 30, 2016 pulkstenis 9:00 am

  nu jau varēs teikt, ka nāk islamisti


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
Abonēt ir lētāk!


%d bloggers like this: